Festival nauke 2013

Farmacija, farmakognozija, lekovito bilje

Farmaceutsko-fizioterapeutska škola, Beograd

Učenička kompanija Naturabella i sekcija za lekoviti bilje Eko-Flora su u periodu od 05-08.12.2013.godine učestvovale na festivalu nauke koji se održavao u zgradi bivše robne kuće „Kluz“,pod nazivom ,,Moć prirode”. Posetioci,njih više stotina, su imali priliku da se upoznaju sa činjenicom da kada nam je potreban lek,  u prirodi ga ima na pretek! Preparati na bazi bilja nekad mogu biti mnogo moćniji nego lekovi koje možemo pronaći u apoteci.  Učenici Farmaceutsko-fizioterapeutske škole su pokazali kako se pravi set za prvu pomoć na bazi lekovitog bilja. Ako se opečete, ulja lavande i kantariona će vam  pomoći, a ako se posečete, neven je pravi melem.  Naučili smo posetioce i da naprave mirisne sapune, a otkrili smo im i koja pH vrednost odgovara njihovom tipu kože.Posetioci su testirali i dopunili svoje znanje u našem kvizu i osetili dejstva čarobnog sveta mirisa! Takođe na festivalu smo promovisali naše dve učeničke kompanije ,,Biocosmetics” i,,Naturabellu” kao i proizvode ovih kompanija; kreme ,mleka za lice i telo, losione, labela, sapune i praline. Našu školu je tom prilikom predstavljalo više nastavnika i učenika.

Fotografije možete videti u našoj galeriji.

Nastavnice:

Maja Pavlović, Biljana Vasić, Jasna Savić, Marijana Milosavljević

Pogledajte multimedijalne prezentacije koje su pripremili naši nastavnici