Vidovdanski obelisk Farmaceutsko- fizioterapeutske škole

VIDOVDAN U TOPOLI I VIDOVDANSKI OBELISK FARMACEUTSKO –

FIZIOTERAPEUTSKOJ ŠKOLI

U okviru Vidovdanskih svečanosti, koje su se i ove godine organizovale širom Srbije, Srpska Kraljevska Akademija naučnika i umetnika iz Beograda, svoju svečanu sednicu i niz drugih kulturno sportskih aktivnosti, pod nazivom ,,Vidovdanska Loza“ održala je u Topoli. Na sednici je doneta odluka da ovo bude tradicionalna manifestacija Akademije na kojoj će se svake godine uručivati Vidovdanska priznanja zaslužnim delatnostima iz svih oblasti života i rada. Ovoga puta glavnu nagradu Vidovdanski orden Svetog Kneza, primio je Načelnik general štaba Vojske Srbije, general Ljubiša Diković, za doprinos u borbi vojske protiv katastrofalnih poplava u Srbiji prošle godine.

Prva nagrada Vidovdanski obelisk pored Kliničkog Centra Srbije, koju je primio akademik Prof. dr Miljko Ristić, generalni direktor, pripala je i Farmaceutsko –fizioterapetskooj školi iz Beograda, jednoj od najsavremenijih ove vrste u Evropi.

Nagradu Vidovdanski obelisk primela je direktorka škole gospođa Biljana Vukosavljević.

Zatim je Akademik Kerkez uručio priznanje Institutu za proučavanje lekovitog bilja ,,Doktor Josif Pančić“, koje je primio Prof. dr Dragoja Radanović, direktor Instituta, koji nosi ime i Prvog predsednika Srpske Kraljevske Akademije, dr Pančića. Srpska Kraljevska Akademija naučnika i umetnika dodelila je i medalje Danilo Lazović, u znak sećanja na ovog rano preminulog glumca. Nagrade su primili naši poznati glumci Miša Janketić, Ljiljana Dragutinović i Miodrag Krivokapić. Nagrade je uručila akademik Mirjana Marković Radović.

Projekat Tajni jezik cveća

U okviru projekta Tajni jezik cveća učenici Farmaceutsko fizioterapeutske škole su imali veoma interesantne zadatke i aktivnosti.

Posetili su 21. Međunarodni sajam horticulture BeoplanFair i 19. Izložbu lekovitog bilja i preparata od meda Darovi prirode.  Zatim su se upoznali sa gradjom različitih vrsta cvetova. Imali su priliku i da naslikaju svoj cvet prirodnim temperama učeničke kompanije Verdeco. Obrađivali su sav sakupljen materijal i pretočili ga u svojevrsnu monografiju. Bili su deo radionica u kreativnog pisanja, gde su svakome cvetu dodeljivali određeno značanje i uspostavljali vezu sa značenjem poklanjanja cveća.  Na časovima u kojima su se obučavali veštinama prezentacije imali su zadatak da osmisle predstavljanje celog projekta.

Sada je došlo vreme da se predstave široj publici. Prezentacija projekta realizovaće se u nekoliko osnovnih i srednjih škola u Beogradu.

Za početak najavljenje su prezentacije: 15. 11.2016. sa početkom u 14: u Osnovnoj školi Desanka Maksimović, 16.11.2016. u 12:25 u srednjoj Geografskoj školi, 17.11.2016. 11:20 Sedma gimnazija i u 12:30 Geodetska škola.

O daljim terminima prezentacija naknadno ćemo obavestiti publiku.

Projekat se realizije u saradnji sa Prijateljima dece Zvezdare.

Eksterna evaluacija

Na osnovu izveštaja o izvršenom spoljašnjem vrednovanju od strane prosvetnih savetnika školske uprave Beograd i zavoda za vrednovanje kvaliteta škola je ispunila kriterijum da se opšti kvalitet Farmaceutsko- fizioterapeutske škole vrednuje najvećom ocenom.

u decembru 2015. godine

članovi tima za vrednovanje

IX Републичко такмичење из математике ученикa медицинских школа Србије

У суботу, 25. априла у Пожаревцу је одржано IX Републичко такмичење из математике за ученике медицинских школа Србије. Нашу екипу су предводилe професоркe Бранислава Перић и Нела Чворовић, а чиниле су је су следеће ученице:

• Теодора Васић, ученица I-2
  • Анђела Стаменковић  II-1
  • Снежана Карановић II-3
  • Светлана Бојовић II-3
  • Татјана Караџић III-1
  • Невена Месар IV-1
  • Бојана Совтић IV-1
  • Катарина Лабовић IV-2

Постигли смо изузетан успех као школа, ученица Снежана Карановић је поновила прошлогодишњи успех освојивши прво место међу ученицима другог разреда, у истој конкуренцији друго место је освојила ученица Светлана Бојовић, док је ученица Теодора Васић освојила треће место међу ученицима првог разреда. И остале наше ученице су такође показале добро знање и оствариле задовољавајуће резултате.

Овом приликом им свима честитамо на учешћу и промоцији наше школе!

Strana 1 od 10

Pogledajte multimedijalne prezentacije koje su pripremili naši nastavnici